Koszula to nie wszystko

Świat mody z roku na rok otwiera się na panów, oświetla męską stronę garderoby. Ta jest równie intrygująca i ciekawa, co damska. Rządzi sie jednak trochę innymi prawami.

W męskiej gardorobie najważniejsza jest jakość. Jeśli chodzi o garnitur, zegarek. marynarkę, czy… spinki do mankietów. To akcesorium istnieje w modzie męskiej od początku XVII wieku, jednak musiało minąć ponad sto lat, żeby stały się popularne. W dniu dzisiejszym znaczną uwage poświęcają im światowej sławy projektanci jak Versace czy Hugo Boss. Spinki do manekinów inspirują również polskich projektantów i sklepy jubilerskie.

Czy spinki do mankietów są ważne?

Bardzo ważne, jeśli nie najwazniejsze. Symbolika spinek do mankietów jest znacząca – świadczą o guście mężyżny, jego stylu a także pozycji.

Odpowiednio dobrane mogą stowrzyć niebywały efekt elegancji i klasy. To małe akcesorium mieści w sobie ogrom wykwintości, jest idealnym uzupełnieniem garnituru, kompatybilującym się również ze spinką do krawata.

Nie sposób się bez niej obejść na wystawnych przyjęciach, oficjalnych spotkaniach, ważnych wydarzeniach.

Do jakiej koszyli zakłada się spinki do mankietów?

Mężczyżni najczęsciej sięgają po nie jako uzupełnienie koszuli o podwójnym makniecie, jednak nie jest to wyznacznik. Ze spokojem używając spinek do pojedyńczych mankietów uzyskamy ten sam elegancki efekt.

Do eleganckich spinek, złotych, srebrnych, ze stali szlachetnej, ze zdobioną orientalistyką przeznaczone są równie eleganckie spinki. Co dla pana z młodzieńczym duchem? Z kolorową koszulą, o swobodnym stylu bycia? Odpowiedzią jest różnorodny rynek

Rodzaje spinek do mankietów

Tradycyjnie podział opiera sie na stylu poważnym(klasycznym) i casual(swobodna elegancja), charakteryzującym się lekkością. Ten podział ma na celu umożliwienie różnym grupom wiekowym, a także osobowościowym korzystania ze spinek do mankietów, które cieszą się przecież niesłabnącą populatnością. Elegancki pan, ceniący tradycje zdecyduje się na spinkę w stonowanych kolarach, wykonanych z najwyższej jakości materiałów, stali szlachetnej, złota czy srebra. Rynek oferuje do wyboru spinki z masą perłową, z zdobieniami, dopuszcza również wkład własny w ostateczny wygląd spinki. Wybór koloru spinki jest uzależniony od reszty męskiej biżuterii, maja pasować do ozdobnych guzików, obrączki, zegarka.

Styl casul jest sworzony dla panów doceniających modę męską, ale też mających ochotę ją przełamać. Króluje tu indywidualizm. Spinki mogą być w różnych kolorach, nie rzadko są zdobione ilustracjami kwiatów, zegarków, serca, samochodów.

Popularnością cieszą się rownież spinki z napisami; na zamówienie można umieścić napis własny.

Spinka na prezent?

Jak najbardziej tak! Z pomocą powyższego tekstu łatwiej będzie wybrać odpowiednią spinkę do mężczyzny. A każdy, jak i kobieta, chce być modny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *